1

Téma: Výběr plaveckého neoprénu

cussssssz...poradíte s výběrem vhodného neoprenu pro začátečníka(tloušťka, značka) - nepotřebuji asi žádný top model, na druhou stranu nechci kupovat příští rok nový/jiný (nemusí být zase za každou cenu nejlevnější)...chtěl bych v něm trénovat v ČR(ne v norských fjordech)...
další otázkou je velikostní tabulka - mám 170 cm/60 kg max - chachar jako hora!.... a když se koukám na velikostní tabulky tak většinou nesedí výška s "kiláží" - hraje tenhle údaj od výrobce zásadní roli?...díky za odpověď a čas..

2

Re: Výběr plaveckého neoprénu

Zdravim tabulky ne vzdy sedí. Tzn. podle tabulky to koupit nejde nezbude nez nekde kde ty neopreny mají vyzkouset. U triatlonových neoprenu nereste teplotu o tu nejde. Naopak cim drazsi neopren tím nektere casti jsou mnohem tenci nez u drazsich modelu. Takze pokud nebudeme resit jak vam ktera znacka padne, to stejne po internetove diskuzi nezjistime, stanovte si castku kterou do toho chcete vrazit. POtom doporucuju zbytecne nezkouset modely ktere jsou dvojnasobne drazsi zbytecne si budete kazit radost z noveho kousku pokud vyberete zakladni model. Pokud jste z prahy stavte se u nás mame skladem cca 100 neoprenu muzete si v klidu vsechny vyzkouset a nechat si primo na miste poradit a hlavne porovnat v cem se jednotlive modely lisí.

3

ahoooj...díky za rychlou odpověď....jsem úplně z druhého koutu(Zlín) - nicméně o víkendu budu možná v Praze - kde sídlíte a jak jste tam v pátek a o víkendu (máte skladem i velikosti na moje míry?)....a ještě jeden dotaz, nemáte spřátelenou prodejničku někde na Moravě?...pěknEJ den

4

Ahoj vracime se v sobotu vecer z Kanaru ale v nedeli neni problem do obchodu zajit myslim, že máme vsechny velikosti vracime se v sobotu v 22:20 popř se v nedeli dopoledne ozvy 777891754 nas obchod je cca 200metru od Stanice metra Florenc

5

Ahoj. Máte někdo zkušenost s neoprenem Turtle, nebo Green turtle, made in Australia? Rozhoduju se mezi 2XU a tímto, cena by mu nahrávala, ale plaval sem jen ve starším modelu a v 2XU niky. Dík za případnou radu smile

6

Green turtle do cech nikdo nevozi cca 5 let, kde ho kupuješ. Pro české prostredi je známější v současné době 2XU.

7

Třeba v sousedním Rakousku nebo Německu není problém ho sehnat, když je to české prostředí tak malé. Kamarád který mi ho půjčil si ho snad nechal poslat z Austrálie. Ale zajímalo mne který je kvalitnější-rychlejší. Za ty prachy co to stojí chci alespoň psychickou výhodu smile
Díky

8

Tak v tom ti nikdo nepomůže, každému vyhovuje jíný model. Prodáváme ročně cca 70 neoprénů, co člověk to jiný názor. "Střihy, materiály, technika plavání, psycho (pocit)" Pokud hledáš nejrychlejší a nechceš přebrat podívej se v čem plavou vítězové jednotlivých špičkových závodů .... V top modelech velkých značek se ale moc chyba neudělá. Pokud ale plaveš 3,8 km za 60 minut a pomaleji je to víceméně úplně jedno co koupíš.

9

Tak týhle odpovědi sem se bál, ale díky. Ješte bych si dovolil využít tvojí fundovanosti a zeptat se proč a podle čeho si špičkoví závodníci berou na různé distance různé neopreny?

10

Nevím, jestli i u jiných značek než Orca. U ORCA to bude proto, že ty neoprény jejich závodníci dostávají a Orca dělá jeden model speciálně pro dlouhý triatlon, tak je potřeba podpořit prodeje. Většina diskuzí se motá kolem top modelů a kdo v nich plave. Naprostá většina prodávaných neoprénu je ta nejlevnější třída, ty samozřejmě mají s temi diskutovanými top modely společný jen čast napisu.

11 Naposledy upravil: Alty (2009-12-17 22:55:02)

A ještě jeden dotaz, v německým triatlonovým shopu sem našel neoprenový ponožky (doslova přeloženo), dá se v nich plavat ve studený vodě? Nebo je něco na nohy proti chladu? Samozřejmě jen na trénink. Většinou jakmile mi prochladnou nohy, chce se mi na malou a v tom neoprenu...
mrknětě:  http://www.laufshop24.com/SWIM/Zubehoer … 0l8timftn6

12

Ano plave se v nich ve studené vodě, prodavají se i v čechách jednou za rok smile

13

Od letoška budeme provozovat půjčovnu TT neoprénů. Máme neoprény od 1500,- (omezené malé velikosti) neopreny 4500,- všechny velikosti. Půjčovné od 300kč do 2000,-

14

Zdravím...
Vybírám si pro sebe neopren...Nepotřebuji žádný top model, takže v úvahu připadá ORCA S4, nebo blueseventy sprint..Oba stojí v ČR +/- stejně a na zahraničích webech se dají sehnat ještě o něco levněji (nebo ebay a něco použitého)..
Jak moc se od sebe tyto neopreny liší? Jsou tam nějaké markantní rozdíly, když jsou ve stejné cenové kategorii?
Díky. Lukas.