1

Téma: Tréninkové plavecké ploutve

Bez nich je výuka dospělého začátečníka několikonásobně pomalejší. Jak to vidíte vy?

2

Re: Tréninkové plavecké ploutve

Předevčírem jsem si je koupil, musím říct že nemají chybu :-). Plavu převážně ploutvové plavání, tyhle jsou daleko menší než monoploutev ale taky je to celkem záhul a přijdou mi docela tvrdý

3

Původně jsem myslel že potřeba moc nejsou. Teď jsem ale potřeboval nechat vklidu nohy, tak sem si koupil piškot s tím že budu plavat jen ruce, aspoň je posílím protože snima nic silově neuplavu. A po vyzkoušení jsem docela na pomůcky změnil názor. Co se rychlosti a kvality výuky týče jako samouk.... těžko říct. Ale vidím plus v tom že mě to skutečně nutí posílit konkrétní čast těla (při bežném plavání se prostě flákají na úkor celku) a i najít jiné svaly co ještě neznám yikes)) U piškotu překvapivě ze začátku dělalo problém o udržet mezi nohama.

Takže časem asi pořídím i ploutve a budu zvlášť posilovat kraulový nohy. Jaké ploutve jsou lepší a proč: ty dlouhé nebo ty krátké až extrakrátké?

Umím jen kraula, takže na motýlka zatím ploutve neupotřebím.

4

Ahoj, také bych se ráda dověděla něco více o plavání s ploutvemi. Konkrétně třeba něco o rychlostních ploutvích Powerfin od Areny... Díky

5

Ploutve Powerfin nejsou rychlostní ploutve. Jedná se o tréninkové ploutvičky. Začátečníkům pomáhají v udržování polohy, zkušenejším plavcům např. v posiování dolních končetin. Význam v tréninku mají samozřejmě i dalších dovednostech. Oproti ploutvím od emme se liší větší tvrdostí a mnohem větší cenou. Např. v tréninku a výuce Etriatlon Teamu je to povinná pomůcka na každém plaveckém tréninku a výuce. Pro začátečníky je to nanahraditelná pomůcka.

6 Naposledy upravil: Kovboj (2009-10-02 19:17:26)

zajímalo by mě jestli se vyplatí připlatit a koupit Zip Fin, za tu cenu mě příjdou lepší než ty od Areny. Jen doufám, že jsou vhodné i pro člověka který má problémy s kopací technikou. Plavu pomocí MUP a téměř vůbec nekopu.

http://www.master-shop.cz/zip-fin-zbozi-51584.htm

7

Jak se to pozná, že jsou lepší než Arena? Krom toho témeř nikdo ty od Areny nepoužívá. Emme jsou měkčí a o polovinu levnější.

8

reagoval jsem na Pelwena, který se ptal  Areny. Neptal se na emme, navíc mají výhodu zadního pásku, emme i areny jsou dělány na konstantni velikost kterou nelze měnit, ty zip fin si můžou pujčovat i lidé s různýma velikostmi nohou. Plaval jsem s nimi  dvě hodiny a neboleli mě z nich vubec kotniky, nadruhou stranu musim říct že emme nemám vyzkoušeny.

9 Naposledy upravil: baruschenka (2009-10-14 19:27:46)

Dobrý den, mám 8.letou dceru, která začala intenzivně plavat. Měla by mít také ploutve? Můžete mi nějaké doporučit a poradit jestli se v dětské velikosti dají sehnat a kde? Velikost její nohy je 31-32.Děkuji.

10

My vedeme 33-34 nejmenší, rozhodnutí snad nechte na trenera a ne na rady od "prověřených" učastníků diskuzního fora. Pokud trenera nemá je uplně jedno v čem plavat bude.

11

Trener právě říkal, že ploutve ano, ale že neví jestli tak malé jsou. Tak proto se ptám účástníků diskusního fora.  Dík za radu.

12

Když sezenete mensi nez 33 dejte prosim vedet na tomto foru, obcas někdo chce mensi a neumim poradit

13

Mam dotaz - od kolika let ma smysl davat detem ploutve. Synovi jsou 4 roky a mam pocit ze ho to bavi vic pod vodou nez na hladine, je malinko divocejsi. A bavit ho plavat zacalo az kdyz jsem mu dal plavecke bryle. Na hladine se udrzi, ale samostatne uplave jenom kousek. Tak premyslim ze bych mu dal jeste ploutve a treba ho to namotivuje i ke klasickemu plavani. Dava to smysl?

14

Smysl dává cokoliv. Neexistuje věk kdy něco má smysl a kdy nemá. Lidi utrácejí tísíce za plavání kojenců a batolat což nedává smysl, pokud tento nesmysl, dělá velká skupina lidí stává se to obecným trendem. Ve 4 letech mužete cokoliv.

15

Koukám, že tu moc živo není, letos snad žádný příspěvek. To už se neplave, nebo co?
Tady je odkaz na krátké dětské ploutvičky, jak jste před lety chtěli menší než vel.33
http://www.cressi.cz/Produkt.aspx?prod_ … 9-ploutve.
Má je dcera 11 let, plave s nimi cca rok, 5x týdně. Syn 6 let je má taky, cca 2 roky, plave s nimi občasně. Botičku mají příjemně měkkou, dobře se nazouvají. Tak zase napište, ať se něco dozvím a jsem chytřejší smile.

16

Diky, nyní nám dosli i 33 - 34 a budou až na jaře

17 Naposledy upravil: vašo (2010-10-20 15:05:40)

čím sa dajú zlepiť plavecké plutvy?
aká je charakteristika plutiev zn. Seac Sub - Rainbow mne sa vnich pláva celkom dobre sú
dosť rýchle a dá s nimi dobre makať na nohy sú dosť dlhé a pri plnom zábere dajú dobre zabrať a rýchlosť je slušná , ale skôr na kratšie úseky - ale pod prstami v hlavnom ohybe
sa čiastočne oddelila plastová časť od gumenej časti (silikónová guma) plávať sa dá aj tak
zatial sa to dalej neoddeluje čím to zlepiť? skúšal som Sikalfex - konštrukčné trvalo pružné
lepidlo používané v priemysle na dynamicky namáhané spoje - kabíny lokomotív a pod.
ale spoj sa oddelil.

18

Prosím poradte mi kvalitné plutvy na plávanie pre dobré precvičovanie nôh - značka typ

19

dobry den, moje dcerka taky plave, zakoupily jsme treninkove ploutve u swimi a jsme spokojeni. maji i mensi velikosti.

20

Bohužel už se mi nepovedlo sehnat ploutve od Emme, ale milé překvapení je, že tytéž ploutve prodává teď SwiMi v Praze na plavečáku v Podolí i na jejich eshopu. Jsou pořád stejně kvalitní a měkké, nikde netlačí, přitom při záběru se neohýbají. Už bych bez nich neplavala... a tuším, že mají ploutve už od vel.31