1 Naposledy upravil: freespirit (2011-06-28 18:25:16)

Téma: Zaciatocnik - ako nastavit trening na zlepsenie rychlosti plavania?

Ahojte,

s triatlonom som zacal pred cca 6 mesiacmi postupnou pripravou a zvysovanim treningovych davok, zacinal som niekedy vo februari s tyzdennymi objemami cca  40km indoor bike / 10km run, 1km plavanie,  v sucasnej dobe trenujem dost aktivne, cca 250-300km bike, 25km run,  4km plavanie..  Mam za sebou prve dva sprinty  (0.75-20-5) ,  kde som spravil hlavne "vdaka" zlemu plavaniu (samozrejme nielen, viem ze treba zamakat aj na bike/run)  casy 1:32:08 , resp. 1:27:34 ,  plavanie zakazdym okolo 17-18 min.   (2:25 na 100m)..   nemam ziadne plavecke zazemie v minulosti, az posledne 2 mesiace som zacal trenovat s plaveckym trenerom, kt. mi vyrazne upravil techniku .

Moja otazka znie - mam nejakym sposobom upravit rozlozenie treningu  , ci pridat vacsie tyzdenne objemy na plavanie?  Aky progres mozem ocakavat pri sucasnom objeme pokial budem plavat relativne technicky spravne? Neocakavam ze to je otazka par plaveckych treningov, viem ze to bude trvat mesiace, ale je realne dostat aktivnym plavanim ten cas aspon na uroven pod 1:30 / 100m do buducej sezony?

diky smile

Michal

2

Re: Zaciatocnik - ako nastavit trening na zlepsenie rychlosti plavania?

Doporucuji spolupracovat s tím trenérem. Vaše otázky již nejde obecně odpovídat, protože si odpovídáte sám svojima otazkama. Navíc termín docela správná technika je nic neříkající pojem.