1

Téma: Plavecké neopreny

Ahoj všichni,
mám takový dotaz. Ze všech stran jdou informace jak plavecké neopreny pomáhají plavcům, kteří nemají takovou plaveckou techniku.... Uvažuji, nebo rád bych si koupil taky jeden. Ani tak se nechci zeptat na značku, ale spíš na to jestli nevíte zda se dá někde pujčit a vyzkoušet jestli to opravdu tak funguje....
Díky L.

2

Re: Plavecké neopreny

Dá se vyzkoušet teoreticky 777 891 754 info@etriatlon.cz

3

Ahoj. Mám Taky dotaz. Je při plavání nějaký rozdíl mezi neoprény plaveckými a neoprény např. na serf či potápění? To byl první. A ten druhý je, jakou tlouštku bych měl zvolit pro časné jarní a podzimní plavání? Díky za odpovědi

4

Rozdil je v tom, že se v neoprénu na surf a potápění nedá plavat. Nexistuje triatlonový neoprén tluštší než 5mm. Potápěčský a sufr si myžete vybrat jaký chcete ale není duvod se v nich trápit, to jdete radsi plavat do bazenu a plavte zavody bez neoprénu. smile

no, že by se v nich nedalo plavat, to není tak úplně pravda. Vím minimálně o jednom člověku, který plaval Otrokovice v neoprenu z Lidlu za 2k a nebyl tím nijak zásadně otrávený. Viz. http://elvard.blogspot.com/2008/04/nov-ke.html.
Zásadní rozdíl je v tom, že plavecké neopreny mají v podkolení, na ramenou a vůbec v místech, která jsou při plavání pohyblivá, pružnější a slabší materiáln, aby umožnily pohodlnější pohyb. Nemám ale moc představu, jak otestovat odolnost vůči chladu. Mám pocit, že toto výrobci nijak neřeší, protože rozpětí teplot vody, ve kterých se dá závodit, není až tak vysoké.

6

Da se plavat uplne ve vsem.

7

Ahoj chci si koupit nový neopren, mám vyhlídnutý Orca Alfa - v CR stoji 17000 nevite nekdo o dobrem zahranicnim eshopu kde se daji sehnat levneji??? Koukal jsem na net ale budu rad za kazdou radu. Mej te se

8

prijd se domluvit na ceně. mame skladem velikosti 7 8 9 10

9 Naposledy upravil: rmteam (2009-03-22 12:07:31)

Dobrá smile ale myslím si že na mou postavu (178/71) by byla 7 velka, potrebuji alespon 6. Ale rad se stavim a vyzkousim.

10

doobjednat neni problem mužes vyzkouset jiné modely ty mame i v 6 5 4 3 Predator Equip sonar ale i 2XU. 28.3 se vracim ze soustredeni z
Kanaru, verim ze i cenu vymyslíme

11

Zdravím,
potřebovala bych plavecký neoprén pro plavání v bazénu. V bazénu hrozně prochladám. Mám představu, že by oblek měl mít krátké nohavice a krátké rukávy. Bojím se ale, že mě budou rukávy omezovat při plavání. Nemáte s tím někdo zkušennosti ?
Ještě mám otázku k nákupu. Asi je blbost nakupovat neopren přes net kvuli vyzkoušení, nemáte někdo tip na prodejnu ? A dá se komplet pořídit cca do 2 tis. Kč ?

Díky moc za rady

12

Existují i celotelové plavky asi by to bylo vhodnější. V neoprenech, které jsou do 2 000 a jsou vhodné k postavani ve vodě pro instruktoty plavani se moc neda plavat. Pokud prochladáte ve vodě pri plavaní asi plavete pomalu, co zlepsit plavani?