1

Téma: Běhačky či cykl. tretry ?

Co či jaký systém používají mistři při krátkých (sprint-)triatlonech - např. 0,5 / 25 / 5 km ?
Rovnou nazouvají maratónky nebo vždy cykl. tretry a pak přezout do běhaček ?
Děkuji za pomoc, Zdraví Marek

2

Re: Běhačky či cykl. tretry ?

většinou se používají cyklistické tretry (respektive triatlonové) ty se vyznačují jednodužším zapínáním na suché zipy a poutky na usnadnění rychleho nazuti a vyzutí. Na bežeckou čast se převlékají běžecké boty. Možností jsou i tzn adaptery - je to neco co se podobá klipsnám (složitejší konstrukce) má to pevnou cast i pod patou - do techto adaptéru se zapnou bežecké boty - moc se to vsak nepoužívá je to ale jedna z možnosti při rovinatých mené technicky narocných cyklistickým častí.

POkud je cyklistika kopcovitejsi neco členitá s technickýmu pasažemy kde je potreba se do pedálu jednoduše řečeno opřit, použivají se vetšinou tretry

3

Re: Běhačky či cykl. tretry ?

Díky Valdo za odpověď. Mně se jen zdá, že to přezouvání je zbytečná ztráta času a že by kromě adaptérů na méně náročných cklistických částech klidně stačily běhačky  normální klipsny ???

4

Re: Běhačky či cykl. tretry ?

v cyklo botech se lepe jede a je potreba počítat (v profi a výkonnostní urovni) doba na nazuti bežeckých bot, které potom das do tech klipsen, pokud jde o stihnuti balíku a dobrí zavodníci mají cyklo boty již nacvaknute v pedálech a obouvají je až za jizdy, a umejí to opravdu rychle ... musis si to vyzkoušet co je rychlejsi a hlavne pohodlnejsi.
Naopak když dojiždí maji sundane cykloboty opet jiz za jizdy a seskakuji z kola již na boso.

Adaptery jsou o neco rychlejsi hlavne v druhém depu po kole. --- jezdi to treba Jarda Brynda v Podebradech na sprintu

Komfort v cyklo tretrach je ale neporovnatelný.