1

Téma: bolest zad

v posledni dobe se mi parkrat stalo, ze me na kole zacnou pekelne bolet zada (svaly okolo patere v oblasti krize). je to spatnym posedem nebo mam malo natrenovano nebo to muze byt uplne necim jinym?

2

Re: bolest zad

Možnosti- snížit sedlo,šoupnout trochu dozadu, zvýšit řídítka-něco z toho potestovat. Nejvíc ale helfnou ta řídítka.
            - strečing, posílení zad
            - nejezdit

3

Ahoj, mám jen dotaz...Příští rok chci jet železňáka a zajímá mě kolik bych měl mít cca najeto?? Momentálně mám něco málo kolem 22 000km, převážně MTB, a přez zimu budu jezdit každý den pokud nebude pršet.

22000 letos? To by ve stejném objemu mohlo stačit i příští rok ;-)

5

Sedlo dozadu? Jezdil jsem politiku sedlo co nejvýše a narvaný dopředu co pustily ližiny. K tomu nový rám na kterém šlo dát řídítka proklatě nízko. Výsledek-nedalo se jezdit v hrazdě, protože mně po čase začaly bolet záda.
Jakmile jsem vyměnil představec za vyšší, bolesti zmizely. Pořád  ale jízda s pocitem že se nedá opřít pořádně do pedálů. Na jednom tréninku se mi záhadně jelo super, že do toho šlo bušit a fakt to sedělo. Po prohlídce sedla jsem zjistil, že se mi "samo" šouplo dozadu. Udělal jsem korekci-středozadní nižšší nastavení a je to super. Na You Tube se dá najít klip s Armstrongem, kde se řeší kompromis/pro časovku/ sedlo dopředu rovná se více areodinamiky, versus sedlo dozadu rovná se více síly. Jasné je,že v hrazdě, se sedlem vzad se dá bezbolestně svištět i do slušného kopce.

6

22 000 km asi stačí :-) Myslim, že to nenajezdí ani Stadler. Chtělo by to spíš ale trochu běhat....a plavat.

Born to Ironman, forced to work...

7

for radas: stačí mít o číslo větší rám a v tu ránu jsi více narbený a tím víc namáháš zadní část trupu....Měl jsem s tím taky problémy, ale v bike sportu mi poradili ať si zvednu řídítka na krku o jeden vymezovací kroužek a od té doby mám klid!!!Nemusí být podmínkou že to pomůže každému,ale myslím že by sálo za to se zeptet profi cyklistů

8

Tomx: běhám tak nějak ob den , ale v poslední době to vynechávám a soustředím se na cyklistickou část!!!! Plavání se nebojím stabylně vylejzám z vody na 2. max 3. místě (jsem bývalí plavec) a do bazénu chodím jednou týdně a plavu max 3km trénink.....Běhu se začnu více věnovat od ledna...
Ale pokud máš nějakouradu rád si jí přečtu . jinak mám i tréninkovej blog  http://zeleznymuz.blogspot.com/

9

To jakubmerle: nezlob se, ale neodpustil jsem pichlavou poznámku. Nenapsal jsi jaký máš v ironmanu ambice. Podle toho, jak se ptáš jestli to bude na absolvování ironmana stačit, tak odpovídám, že stačí mnohem míň (vlastní zkušenost). Pokud ho chceš vyhrát, nebo slot na Havaj, tak to ti neporadím, nikdy jsem tolik netrénoval :-), ani si to při práci a rodině nedovedu v mém případě představit.

Born to Ironman, forced to work...

10

to Tomx: a já si vždycky myslel že je základ objem,tak to jsi mě potěšil. Rodinu nemám ale přítelkyni mám a docela mě chápe , taky má své cíle a já jí v tom podporuju jako ona mě v triatlonu!

11

tak kubo sem s temi cíly, pojd s kuží na trh, stačí čas třeba

12

co jsem tak koukal na internetu na časy , tak jsem si dal cíl zajet to do 11hodin, nikdy jsem nic takového neabolvoval tak jsem na to zvědav

jsem se díval do Tvého blogu, a jestli jsi opravdu bývalý plavec, jezdíš 200km na biku pravidelně v tréninku a jsi schopný běhat 20km v tréninku v tempu 3:30, je Tvůj cíl zbytečně skromný.

14

popravdě nevim jak jsem schopný ty časy dátt při závodě , ale tak cíl mám a už záleží jen na tom jak se to povede,ale jinak jestli máte někdo nějaké rady tak je rád příjmu

15

Já mám jednu radu pokud uz máš 22 000 najeto na MTB, plaveš co tvrdíš a běháš v tempu co tvrdíš - ječmínek to napsal hodně diplomaticky, když se podcenuješ. Ja doporučuju jedno, více vždy neznamená více, zkus si najít trenera nebo alespon konzultanta mohlo by se stat, že ti z toho ... - pokud jsi teda tu tvoji výkonnost nevynasobil nejakým bulharským koeficientem.

16

nevynásobyl,vážně mám tyto propozice na každé trati,teda při tréninku...Proto píšu že nevím jak to bude při závodě,tam se to může změnit z minuty na minutu

17

panove diky za rady a informace, neco urcite zkusim. a hned pridam po teto sobote dalsi tema. na duatlonu v kolesach me na kole chytily pekny krece do lytek (poprve na 20. km  a pak tesne pred dojezdem na 30. km). Poprve jsem se s tim setkal na machaci, kdy jsem konec kola (20 km) dojizdel pouze na levou nohu a pri behu nebyla po kreci ani pamatka, coz o behu v kolesach rict nemuzu. dobrych 500 m me chytaly do obou lytek, ale pustilo to. do techto dnu jsem takove problemy nemel, ale taky jsem nikdy na kole nejezdil v tempu kolem a mirne pres 30 km/h (machac 30, kolesa necelych 32).
zkusim si odpovedet sam - tablety to nevyresi (v sobotu jsem mel 2 GT od enervitu), je potreba trenovat a trenovat a trenovat... (radsi se ani neptejte, kolik mam letos najezdeno km - hodne malo;) klidne se rad neco dozvim i k zivotosprave...

18

tak mi pošli tvuj mejl a já se zeptám kamaráda co se zabývá životosprávou!! a pošlu ti jeho rady

19

Valda napsal:

Já mám jednu radu pokud uz máš 22 000 najeto na MTB, plaveš co tvrdíš a běháš v tempu co tvrdíš - ječmínek to napsal hodně diplomaticky, když se podcenuješ. Ja doporučuju jedno, více vždy neznamená více, zkus si najít trenera nebo alespon konzultanta mohlo by se stat, že ti z toho ... - pokud jsi teda tu tvoji výkonnost nevynasobil nejakým bulharským koeficientem.

Myslím, že s tým čo píšeš, vyhráš takmer každý dlhý pretek kam prídeš. Dať si v sobotu 200km na horáku, z toho 40 v teréne a v nedeľu si zabehnúť 20 v tempe 3:30 - to by podľa mňa nedal ani Vabroušek.
Ako môžeš písať také blbosti, že dlhý TT za 11 hodín ,s tvojou výkonnosťou musíš presne vedieť ako to zajdeš a v tvojom prípade čas nad 9 hodín by bol flákanie.

20

jen jsem napsal co ostatní zajímá, momentálně jsem nemocný a tak moje výkonost klesla!!! A taky píšu že jsou to jednotlivé tréninky a né po sobě ,proto jsem se chtěl zeptat na nějaké rady co a jak a né od vás místo pomoci získat jen urážky...

Jakube, nikdo Tě neuráží. Jestli jsi si toho nevšiml, tak Tě všichni utvrzují v tom, že jsi určitě schopen IM dát a že Tvůj cíl je zbytečně skromný. To, že časy v tréninku jsou nějaké a v závodě jiné je věc natolik zřejmá, že se tím ani nikdo nezabývá a určitě Tě ani nepodezírá, že bys IM maraton zvládl v tempu 3:30. Kdyby se Ti to ale podařilo v 5:00, máš ho za 3:30, kolo třeba za 5:30, plavání píšeš dobrý, takže hoďka a jsi na desíti hodinách. A to si myslím, že by i kolo i běh mohli jít lépe. Konec konců, na jaře si před dlouhým vyzkoušíš jednu dvě půlky a budeš mít celkem dobrou představu, co asi tak můžeš čekat.

22

Máš pravdu, blbě jsem si to vyložil!! Chtěl bych jít rovnou celej dlouhej , kamarád mi radil, že je to lepší a člověku to tak něpříjde

23

Kamarát radí dobre, ja som tiež išiel prvú půlku až po dvoch dlhých, ale ja som oproti tebe dedek.
Inak dlhý TT je podľa mňa úplne iný typ závodu ako půlka. Půlka je o rýchlosti ale celý je o tom, vydržať to v čo najväčšom a najrovnomernejšom tempe - samozrejme čo najvyššom. Půlka je viac závod so súpermi, ale na dlhom viac bojuješ sám so sebou a až potom so súpermi.
Ale v tvojom prípade, si mladý a nemáš sa kde ponáhľať. Ja by som na tvojom mieste jazdil ešte nejaké roky iba polovičné, zaprvé ich môžeš ísť do roka kopu, regenerácia je rýchla a za druhé získaš všetko, čo budeš neskôr potrebovať na dlhom - rýchlosť, vytrvalosť, taktiku a stravovacie návyky.

24

Ja naplavu cca 5km i se závodem 1x rocně, na kole 1500 a něco naběhám, nepočítám to tak 2x týdně (v prumeru) a byl jsem zklamanej z casu 11:20. Najezdit na kole 22 000 nabehat to co pišeš zádám okamžite  o divokou kartu na Hawaii, pokud by mě teda z toho tréninku nejeblo. Tyto objemy co pišeš ti zaprvé nevěřím, protože by jsi nemohl sedět u internetu, byl by jsi zrovna s čelovkou na kole a za duhý ten kdo něco takového natrénuje a je to pravda nemuže být takový tydýt s otazkama.

25

Jakube, tvoje prispevky byly psany pred rokem. Mame po dalsi sezone, tak se pochlub jak se ti vedlo v dlouhem TT.

Jinak pokud behas treninkove dvacky  tempem 3:30, tak v zavode musis dat desitku za  32? Pokud si dobry plavec tak by ses rozhodne neztratil v MCR v kratkem. Ostatne ty uz delas triatlon par let, tak jake jezdis zavody?