1

Téma: Na jekém miláčkovi jezdíte??

Ahoj všichni , momentálně si pořizuji silničku , je to italský rám  http://img.photobucket.com/albums/v78/s … IO-RP3.jpg a osazení by mělo být celé na ULTEGRA a kola trochu ošizená Mavic .... Jak hodnotíte tento rám???a na čem jezdíte vy???

2

Re: Na jekém miláčkovi jezdíte??

hezký,hezký......Já jezdim Kuota Kebel,Dura Ace.Na závody dávám Zipp 404.

Born to Ironman, forced to work...

3

tak to máš stroj jako fik!!!!

4

http://www.stream.cz/video/10/167218-tr … stne-delam jen mimo debatu!!!video z fotek ze závodů

5

Zajimalo by me, jakou roli hraje kvalita kola ve vysledku cyklisticke casti napr. u HIM nebo IM?
Napr. obycejna zavodka za dvacku bez hrazdy vs. karbonovej special se ZIPPama a dalsima vychytavkama.
Dalo by se to odhadnout?

Jinak receno na kolik korun me vyjde jedna minusova minuta :-)

6

rozdíl je hlavn v osazení a vze kola....Je jasný že kolo z karbonu ti pobere víc nerovností na silnici a že lépe vede stopu(stejně jako u horáků).... Jinak peněžně to nejde udělat (asi)

7

Když ti nohy nejedou, tak ti žádnej materiál nepomůže.

8

... pokud vím přepočítavat ironman na penize nejde. Ironman jde absolvovat teměř zadarmo jde do toho, ale nainvestovat stovky tisíc. Žádná varianta není spatně je to živorní styl a někdo má tel styl drazší někdo levnější. Důležitejší je, co z toho na te druhé straně vypadne, myšleno jestli jsi si to užil, nebo ne.

9

To s tema penezma byl samozrejme zert (taky tam byl smajlik) a souhalsim s tim, co rikate.
Ja jsem se svym nedrahym kolem spokojen a prave si rikam, co primeje nekoho, ze da za kolo jak za levnejsi auto.
Zlepsi mu to casy o 5 nebo 10%? Nebo je to jen veci komfortu jizdy?
Zajimala me zkusenost cloveka, ktery to mel sanci provnat.

10

to mv: to je stejna otazka jako proc ma nekdo mercedes a nekdo fabii smile

11

já bohužel mohu srovnat jen horáka,solničku jsem ještě nejezdil (teda maximálně 1000km za 3roky) a popravdě když jsm koupil kolo za 18tisíc a s pocitem opravdového bajkera jsem jezdil asi tak 5let na jednom kole...Po určitém čase mi kolo odešlo a já začal uvažovat o kole lehčím s lepší výbavou - což znamená víc komfortu a víc peněz , nyní mám kolo za 35tisíc (je to rokstarý model a stál o cca 10tisíc víc-takže ve slevě) a popravdě rozdíl je celích 3kyla a z deore LX na deoreXT a XTR(to jsem si dokoupil)....

12

Myslím, že normálny smrtelník môže jazdiť 180km na rovine na obyčajnom kole za 25tisíc + hrazda za 2tisícky za 5 hodín. Je to vec tréningu. Potom je to už problém. Predsa len pri vyšších rýchlostiach hrá aerodynamika stále podstatnejšiu úlohu. Takže je podľa mňa rozdiel koľko pomôže špeciál pri priemernej rýchlosti 29km/h a 38km/h. Myslím, že v prvom prípade takmer nič a v druhom veľmi veľa. Jedna vec je aerodynamika ale druhá je geometria posedu. Na normálnej silničke s hrazdou sa podľa mňa nedá jazdiť v optimálnej polohe na hrazde - sedlo je príliš vzadu a preto sa do hrazdy nedá poriadne oprieť - toto má taktiež na rovinatej trati obrovský, dokonca by som povedal, zásadný vplyv na rýchlosť. Nakoniec keby niekto jazdil časy 4:45/180km na lacnom kole, vyzeral by ako exot.

13

http://www.cyclelink.com.au/images/warp%209.jpg Tak merida představila na veletrhu v německu nové kolo pro triatlon , cenu nevím ale alespoň se pokochejte starším modelem(tedy ten kdo nezná) pokusim se najít fotku novéhjo modelu!!!a víc informací k němu

14 Naposledy upravil: Šewy (2008-10-30 13:18:00)

nové modely od Meridy jsou zde http://www2.merida-bikes.com/en_INT/Bikes.Overview
ceník zde http://www.stkildacycles.com.au/index.p … d=99999999

Warp 9 vypadá dobře, jen bych řekl, že to opět není karbon a cena 5000 doláčů mi přijde taky docela dost, asi to bude vyhnaný těma Zippama.

15

Tá merida sa mi vôbec nepáči. Je to také obyčajné kolo. Šewy Specialized transition pro - je podľa mňa super voľba za super cenu.

16

souhlasím , jen mě ta merida ak nějak nadchla tou geometrií

17

Pepo a co takovej Look, třeba 596? http://www.lookcycle.com/products/ wink

18

Pepo sorry, ale ja kdyz si otevru Triathleta a prohlidnu si top nabidku vsech firem v reklamach, co tam jsou tak se mi ten spešl libi nejmin. Co se ti na nem tak libi? Treba ten Look jak pise Sevy se mi teda libi fakt mnohem vice. Ten Spesl je takovej hranatej, divnej, nevim. Ale samozrejme proti gustu ... smile

19

Ironmane, ty si ma podávaš, na všetkých fórach smile. Ale naozaj, netvrdím, že je je to najkrajší bicykel na svete, ale za 3000libier nekúpiš v tej výbave a kvalite podľa mňa nič. Toto kolo som mal v rukách a fakt som mal z neho pocit, že je to delo. Aj to vypracovanie, integrované brzdy ..... . Ale, keby som si mal vybrať medzi tým Lookom a Spešlíkom za rovnakú cenu - možno by som zmenil názor.

nenech se zvyklat, Michal je naštvanej, že si koupil ošlivého Felta:-) Mně se ten spešl líbí jako hrom. Každý je jiný, každý má jiný vkus, nároky i priority.

21

hahaha chudák Míša  tongue vytvořil

22

No kluci uz i na triatletu si vsimli, ze Spesly jsou out, na Havaji si ani neskrtly tongue

23

michal.voracek napsal:

Zajimalo by me, jakou roli hraje kvalita kola ve vysledku cyklisticke casti napr. u HIM nebo IM?
Napr. obycejna zavodka za dvacku bez hrazdy vs. karbonovej special se ZIPPama a dalsima vychytavkama.
Dalo by se to odhadnout?

Jinak receno na kolik korun me vyjde jedna minusova minuta :-)

Neni důležitý jakej uděláš výsledek, ale jak u toho vypadáš :-)))

jenže všichni nejsou takoví manekýni jako Ty:-)))

25

hehehe , koukám že se to tu nějak zvrhlo smile , no alespoň je sranda....Taky dám víc na to jak vypadám , nějakej ten make-up před během v depu ještě zvladnu