1

Téma: plavecka cepice

dobry den,mam delsi vlasy po ramena atk me zajima jestly potrebuji nejakou specialni plaveckou cepici nebo staci normalni,nevite jak se to dela kdyz ma nekdo delsi vlasy?

Re: plavecka cepice

většinou si je ostříhá:-). Normální čepka stačí, je na Tobě, jestli pod ni budeš schovávat smotané vlasty, nebo je jenom překryješ a necháš "čouhat" vzadu ven.

3

a je povina?

kde myslíš? Na některých závodech ano, ale tam čepku vyfasuješ a je popsaná startovním číslem. Dříve bylo hodně bazénů, kde plavecké čepice povinné byly, ale dnes o žádném takovém nevím.

5

Na Kanárech v městském bazénu je povinná :-)

Born to Ironman, forced to work...

6

Kup si silikonovou cepičku

7

Nebo třeba Zelený pruh kde je povinná :-) raději jdu do vody bez čepice ale když už tak mi to zase tak nevadí.

8

Je povinná mám pocit i v Letňanech v Praze

9

Povinná většínou není. Pro někoho, kdo má dlouhé vlasy je ale povinná pokud chce normálně plavat.

10

Mám možná trochu hloupej dotaz. Když pominu dlouhé vlasy, tak jaké jsou vlastně výhody plavání s plaveckou čepicí. Napadá mě hydrodynamika. A dokáže chránit uši proti našplouchání vody?

11

jak říkáte jeden důvod mohou být dlouhé vlasy a nepříjemné padání do očí a obličeje vůbec. Další důvod je ochrana vlasů (tzn propírání vlasů v chlorované vodě), to je vetšinou argument pro dámy.

někde dále i hydrodymamické důvody (špíše pro závodní plavce
např ve španělsku byvá čepička povinná pri plavani
na otevřené vodě, chrání před chlade, např triatlonisti si vezmou klidne dve na sebe
bezpečnost, rozlisení závodníků od veřejnosti ...
asi by se ješte neco našlo

12

Takže ochrana zvukovodů asi moc ne, tam zbývají jenom špunty

13

i zvukovody, cokoliv