1

Téma: Tréninkové pomůcky

Ahoj chci se vás zeptat jaké všechny tréninkové pomůcky při plavání používáte.
Ptám se proto, že já používám packy, ploutvičky a různé desky. Po rozhovoru s profi plavcem jsem se dozvěděl i o jiných pomůckách jako je plavecký šnorchl, a pod... (http://www.sport3.cz/oddeleni/243-treninove-pomucky).
Mimo jiné se ptám jak hodnotíte používání šnorchlu při tréninku, hlavně jestli je pravdivé toto : "Dýchání pomocí šnorchlu zvyšuje kapacitu plic pro optimální příjem kyslíku. Běžný trénink se šnorchlem zvyšuje toleranci CO2 a max VO2, stejně tak jako zajišťuje ekvivalentní přínos výškového tréninku" Co vy na to?

2

Re: Tréninkové pomůcky

snorchl se da samozrejme vyuzit vsestranně asi jako kazda pomucka, trenink na toleranci CO2 se da udelat lepe i bez snonrchlu. Idealni vyuziti snorchlu je v technice a praci na individuálním stylu. Hlavni prinos je v tom že neni potreba menit polohu hlavy pri plavani a tim docilit dobrou polohu i v situaci kdy pri plavani dochazi k nadechu na stranu (kriticke misto kraulove techniky) když se hlavou nehybe, da se v technice pracovat ... V02 a td je jiný přiber uplne jiný

3

Re: Tréninkové pomůcky

Používám desku a ploutvičky. Packy a piškota výjimečně pro zpestření.

4

Re: Tréninkové pomůcky

KLidne použivej packy pravidelně, neboj se toho. KLidně casteji než velkou desku na nohy smile