1

Téma: Kolo na tri

Ahoj, právě vybírám silnicku. Mám v plánu jezdit Half IM, casem mozna i IM. Da se na tri specialu trenovat (cca 250km/tyden)? Tusim, ze na kratke triatlony nejsou specialy dovoleny. To me docela stve, protoze bych to chtel doplnkove jezdit. Nestaci vymnenit tri riditka za klasicky? Mymi favority jsou Felt B16, Cannondale Slice 105, Merida Warp 5 2009. Co vy na to? Nestacila by mi klasicka silnicka s hrazdou? Diky moc za odpoved a GL!

2

Re: Kolo na tri

Pokud budete mít pouze jedno kolo. Doporučuji silničku na kterou příležitostně připevníte hrazdu. Trénovat a zavodit pouze na časovce není uplně rozumné i když realizovatelné. Především použití časovkářského kola v kopcovitém terénu není uplně ideální nejen z důvodů řazení, které je na hrazdě.

3

Re: Kolo na tri

Tiež sa prihováram za normálnu silničku. Najazďovanie prvých kilometrov, tréning základnej vytrvalosti a kopce na špeciály nie sú ono (už vôbec nehovorím o trenažéry alebo valcoch). Môj pomer silnička - špeciál je v tomto roku 8500:2500 a keďže špeciál som už odložil, tak pribúdať budú už iba kilometre na silničke, resp. horáku.