1

Téma: Kinesiotaping

Diskuzní forum věnované  - kineziotapingu - pro nezasvěcené to je lepení barevných (nejen barevných) elastických "pásků" tapu po těle.

Kineziologický taping byl vyvinut japonským chiropraktikem Kenzo Kasem, který na konci 70. let začal experimentovat s elastickou páskou (která svými vlastnostmi připomínala kůži), pro rychlejší hojení tkání. Od té doby prošla tato metoda určitým vývojem, na jehož vrcholu je právě TEMTEX-tape Tourmaline. Dnes se kineziologický taping běžně užívá v rehabilitaci a sportovní medicíně.

Účinky kineziologického tapingu:

zmírňuje chronické či akutní bolesti
podporuje svaly v pohybu
uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu
koriguje osovost kloubů
napomáhá při uvádění svalu nebo kloubu do správné polohy pro rehabilitaci
pomáhá slabým svalům tím, že je uvádí do normální polohy
zlepšuje kinestetické povědomí postoje a osovosti

Nejčastější použití při:

bolestech šlach a svalů
nestabilitě kloubů
bolestech páteře
tenisovém lokti
bolestech a úrazech kloubů
regulaci lymfatického systému
syndromu karpálního tunelu
vadném držení těla

2

Re: Kinesiotaping

Petre, ty barvy tech tejpu neco znamenaji, myslim jestli maji rozdilne vlastnosti, nebo je jen esteticka zalezitost ?

3

Vlastnosti jednotlivých barev jsou stejné. Co je ale potřeba brát v potaz je psychologický efekt. U inhibičního použití, (pokud chci odlehčit sval, šlachu) je dají používat barvy zelené atd uklidnující, naopak pokud chci aktivovat .... na někoho muže pusobit ....   U sportovců má prokazatelný efekt estectická stránka veci. Proto se využívají kontrastní barvy, nebo barvy které ladí ve dvojičkách. Co se týče opravdových vlastností jsou ty tejpy stejné.

4

Ode dnes máme k dispozici kompletní nabídku Kinesiotapů Temtex a Kinesiotapu Temtex Tourmalíne. 5m 270,- a 290,-

5

Dobrý den. Sice se nevěnuji triatlonu, ale i tak doufám, že mi poradíte. Je mi 19 let a hraji aktivně fotbal. Asi před dvěma měsíci mi byl vyoperován zadní křížový vaz pravého kolena. Bylo mi doporučeno používat při sportu ortézu. Ale hrát fotbal s ortézou určitě není nic příjemného. Chtěl bych se tedy zeptat na možnost používat kineziologický tejp. Fungoval by i na toto zranění? Kde bych se popřípadě dozvěděl jak jej správně umístit? Děkuji.