1

Téma: Za jak dlouho dluho se da natrenovat na IRONMAN

Dobry den jsem tu novy :-) .Pomalu zacinam trenovat na triatlon .A mam takovy asi zacatecnicky dotaz :-) za jak dlouho se da natrenovat na IRONMAN ale ten co se porada u nas nebo na slovesku .Jezdim na kole 4roky prumerne 4000km za sezonu .Behani mi taky moc necini problem cca trikrat tydne chodim normalne behat a plavani taky si obcas zajdu zaplavat par kilaku.Proste jsem takovy vsestrany :-) ,ale chtel bych tomu dat hlavu a patu a zacit poradne trenovat.Jo jeste info je mi 33 a mam dva ZAVAZKY :-) takze trenovani u me probyha but to rano jeste pred praci.Nebo vecer az to vsechno usne :-).Prosim o nejake rady a jestli je mozne za rok natrenovat na IRONMAN .Diky moc za jakekoliv info :-) Petřík

2

Re: Za jak dlouho dluho se da natrenovat na IRONMAN

Jsou 4 kategorie účasti.
1) Dokončit (každý říká že jen dokončit nebývá to pravda ani z 1%, jen český alibismus, kdyby to nevyšlo) na tuto kategorii můžete závod absolvovat cca do 14 dní - po připravě a radách jak jíst jak zvládnot depa atd ).

2) sportovní turistika - do 11:00 - trénujte s tím co máte zasebou a vzhledem, že končí v Evropě sezona cca do zácátku příští sezony

3) výkonnostní sportování - pod 11 hodin - pokud budete trénovat alespon trošku pravidelně ani to nemusí být uplně sofistikovaně tak to pod 11 zvládnete

4) sportovně a profi - pod 10 hodin, pod 9 hodin pod 8hodin ---- ještě pod 10 hodin se amatersky dá - pod 9 hodin (už to asi nedáte nikdy - leda, že ..... teorie platí, ale objeti budou.

3)

3

Re: Za jak dlouho dluho se da natrenovat na IRONMAN

Super diky moc nejak takhle sem si to myslel ale radeji se zeptam zkusenejsich:-).Tak mam zasebou par cyklo zavodu mtb trba v beskydech trat 130 km a nastoupanejch 3700m cca pod 10 hodin ale k tomu jeste maraton a plavani .Tak ze sem trosku zvikly ale tohle je neco jineho .Snazim se trenovat  minimalne dest hodin tydne .Tak uvidime jake budou pristi rok uspechy :-)