1

Téma: Český pohár v triatlonu Teplice, ČT4 sport

Zdar, ČT4 sport odvysílala Český pohár v triatlonu Teplice. Kdo by se na to chtěl podívat, je to zde.

2

Re: Český pohár v triatlonu Teplice, ČT4 sport

K záznamu a závodu musím přidat pár poznámek. Jednak mě mrzí, že zase byly opemenuty ženy, teda kromě Evy Novákové. Ikdyž byly jen tři, přesto by stálo zapozornost jim kousek věnovat. V tomto směru mi to přišlo stejné jako záznam Moraviamanu. O hobíkách už ani nemluvím, byť tam kousek mého pozadí je, asi omylem. :-)
Překvapil mě rozpor v konci plavání. Na rozpravě a všude v plánkách bylo obeplavat i bojku u mola. Nechápu jednoho z pořadatelů, proč začal vysvětlovat něco jiného. Čuměl jsem, že pak vrátili celý úvodní balík zpět do vody. V tomto směru má chvála končí. Ze záznamu je vidět jak Podborský si to střihne o tři metry před otočkou na kole, proč nevrátili taky jeho? Další co jsem zaznamenal je, že Kristl přejel čáru depa o délku kola a taky nikdo nic neřekl. Mě se to povedlo také, neb opravdu nebylo jasné, že ten přelepený kabel na silnici značí depo, a byl jsem pořadatelem vrácen za tuto čáru a pak jsem mohl teprve pokračovat k věcem.
Když už jsou pořadetelé přísní, což je správné, tak ve všem a na všechny. Takle si připadám, že sem něco míň (byť mám 193cm :-D), a že na mě si otevřít pusu dovolí a před špičkou mají stažený půlky.
Poslední věc je vyhodnocení kategorie příchozích (bez licence). Nic takového se také neudálo.
A aby si tu někdo nepomyslel, že jsem nějakej prudič, tak píšu, že pokud nešlo o život, tak šlo o hovno. ;-)

3

Dobrý den ve fóru.
Dovolím si reagovat na kritiku práce televize a pořadatelů Ironmaniac Teplice. Reportér ČT4 dle mého názoru odvedl skvělou práci - rozhovory vedl inteligentně a komentář také. Jelikož se v Teplicích sjela triatlonová špička  (Vabroušek, Kristl (SR), Nováková, Kašpárek, Brynda, Wainer, Petr, Podborský aj.)bylo opravdu těžké všechny vměstnat do 40min záznamu. Těší mne, že si kamera všimla Mildy Bajera, 61 letého Ironmana a skvělého člověka. Pokud si přečtete profily výše uvedených závodníků v tisku, nezbyde nic než smeknout. Jsou to dříči a mají výsledky a zároveň zůstávají fajn lidmi. Mám s nimi osobní zkušenosti. Na start se jich na Ironmaniacu postavilo dohromady 59, z čehož více než 1/3 zaslouží mediální pozornost. Nevím, co dokázal Šewy, ale pokud má normálně vynikající výsledky (na Ironmaniacu skončil 40.)je oprávněnou kritikou, že si ho kamera nevšimla. 
Mezi ženami to byla opravdu jen Eva Nováková, kdo se v záznamu objevil. Mě také chyběla Jana Candrová (asi 8min za vítězkou), ale Jana má dvě malé děti, druhému je cca 11měsíců a "teprve se rozjíždí", jak řekl její manžel. Věřím tomu, že až nebude muset mít rozpůlenou pozornost mezi děti a triatlon prožene Evinu pěkně. Do té doby musíme počítat s tím, že televize si jí nevšimne. Navíc Eva jede svůj další závod v Rothu, což je velmi těžký ale též nádherný závod a ceněný vysoko mezi závodníky. Řekla to dopředu a tím si zajistila mediální pozornost. Jana to neudělala, není divu s ohledem na děti. Třetí byla Šárka Kolbová, kterou na prezentaci přemluvil její kolega aby taky jela. Nechtěla, ale nakonec to zkusila a byla za holkama 1,5 hodiny.
Z dokumentu televize vyplývá, že organizace některé malé chyby udělala, ale pokud vím z emailů, které řediteli závodu Otakarovi Kučerovi chodí teď po závodě, všichni závodníci byli velmi spokojeni. Emaily přišly od Jardy Bryndy, Mildy Bajera, Petra Vabrouška a dalších a osobně přišli poděkovat s tím, že se příští rok znovu zúčastní téměř všichni, včetně mistra SR v dlouhém tr. Filipa Kristla.
Nemyslím si, že rozhodčí od svazu, který byl přítomen na rozhraní depa a hlídal korektní vstup do depa by měl "stažené půlky". To pana Sadila asi neznáte. Je docela drsoň a pokud by někdo, kdokoliv i z organizátorů, pořadatelů nebo diváků, dělal problémy, tak ho srovná. Navíc byl na místě přítomen též technický delegát. A nutno dodat, že oba po závodě přišli za p. Kučerou a řekli: "zatím nejhezčí závod v sezóně!".
Na vyhlášení vítězů bylo rozděleno 50 000,-Kč. Věcnými cenami byly ohodnoceny následující kategorie: M18-19,M20-23,M24-29,M30-39,M40-49,M50+,Z30+. Tzn, že 21 lidí dostalo věcné ceny. Kategorie byly takto stanoveny dle pravidel. Jednalo se o ČP. Kategorie "příchozí" stanovena pro odměny nebyla. Ale pokud budou závody v Teplicích pokračovat, věřím tomu, že pokud se přihlásí "příchozích bez licence" více, bude odměněná i tato kategorie. V Teplicích si tentokrát dala dostaveníčko opravdová Ironmanská špička a podle toho se ředitel závodu zařídil.
Přeji všem triatletům pevné zdraví!

4

Ještě dovětek, že každý závodník, který se zúčastnil Ironmaniaca v Teplicích dostane poštou upomínkové ALBUM s fotografiemi a DVD se záznamem závodu. Teď organizátor vyhodnocuje více než 1000 fotek, které vznikly 5.7.2008 během závodu.
Snad tam šewy najde více než své pozadí.

5

Fotogalerie ze závodu
http://jazzmaker.rajce.idnes.cz/NB_CP_D … _5.7.2008/
http://delfino.rajce.idnes.cz/Ironmaniac_2008_Teplice/
http://peetie.rajce.idnes.cz/Ironmaniac_Teplice_2008/
http://sewy.rajce.idnes.cz/2008_07_05_Ironmaniac/#

6

Dovolte i mě pár poznámek k závodu,budu se asi opakovat ,že šlo o velmi ,velmi vydařený závod a to jak účastí/kvalitou závodníků/ tak i ze strany pořadatelů. Závodníků nebyla stovka jak jsem čekal ,nevím co je odradilo, že by délka plavání ? K samotnému závodu: plavání OK ,čistá voda, příjemná teplota,značení,koberec v depu,dobrý výjezd.
Kolo: kvalitní povrch, značení,připomínka k obsluze na občerstvovačkách příště podávejte vodu  otevřenou mám falešné zuby ,cha,cha. super dojezd. Běh:  menší problém při běhu v parku ,značení ale jinak OK.
Vyhlášení : na velmi dobré společenské i sportovní úrovni.
Mnoho závodníků i já využilo slíbené masaže pod dohledem velmi ,velmi kvalitního masera. děkuji.
Řízek po závodě taky neměl chybu.

Dobře zvolený moderátor Tomáš věděl o čem mluvil,vždyt je jeden z nás.
Znovu se potvrdilo, že když je hlavní organizátor treiatlonista at je to Ota Kučera,Tomáš Petr,Dušan Kyjanka,Jirka Chaloupka tak závod splnuje vše co od něj závodník očekává.
Oto, věř že to byl zdařený COMEBACK, a že za rok tam nebude 60 lidí ale 160!!
Jen nevím kdo je Míša?
Děkuji za dobře odvedenou práci.
Zdraví Milda.

7

Míšo, myslím, že jste mě úplně přesně nepochopila. Můj příspěvek neměl rozhodně vyznít tak, že někdo odvedl špatnou práci, ať se jedná o reportéra, pořadatele nebo někoho dalšího. Chtěl jsem jen vypíchnou těch pár mušek, které na jinak naprosto skvělém závodě ulpěly.
Bohužel svou rozsáhlou reakcí jste mě přinutila reagovat. Chtěl bych říct, že v záznamu měly ženy být bez ohledu na to, že někdo má dvě děti a rozjíždí se, nebo že někdo jede na závod do Rothu a nebo že to jel někdo z přesvědčení někoho jiného.
V propozicích se psalo, že kategorie příchozích bude vyhlašována zvlášť. Nikde žádná zmínka od odměnách. Ani já je nezmiňuju, tak nevím proč se s nima v příspěvku "oháníte".
Na závěr jsem si nechal vaši perlu s panem Sadilem. :-) Pokud je pan Sadil opravdu takový drsoň jak píšete, tak pak už vůbec nechápu proč Filipa nevrátil. Musíte uznat, že tato reakce svědčí o naprostém opaku. Chtěl jsem tím jen naznačit, že by měl platit stejný metr pro všechny.

8

Zdar Šewy,
všichni, kdo v Teplicích byli, ať už jako závodníci, pořadatelé nebo zástupci Svazu TT, nějakou tu chybku na kráse našli. Našel je i štáb ČT, a samozřejmě se v záznamu objevily (což je pro pořadatele dobře, páč co tě nezabije, to tě posílí). Soudím, že hledání chyb je jedním ze stavebních pilířů žurnalistiky, zrovna jako hledání na trati závodu těch nejlepších. Proto se z TV reportáží dozvídáme, kdo vyhrál, a u "hlavní" kategorie jsou diváci informováni o tom, s kým se vítěz "tahal" o umístění. Určitě nebylo záměrem ČT diskriminovat něžné pohlaví, stejně jako např. veterány nebo nejmladší kategorii. Tyhle informace se prostě do záznamu nevešly.