1

Téma: Triatlon a náročné zaměstnání od Dave28

Zdravím všechny,
mám dotaz a prosím o radu. Rok a půl se učím techniku v kraulu a docela mi to už jde. Musím ještě pořád zlepšovat techniku a až zvládnu uplavat aspon těch 750m, tak bych se chtěl zkusit zůčastnit amatérského pro začátek kratšího triatlonu. Jenže jak tak koukám a všude čtu, tak aby člověk mohl dělat triatlon. Tak musí projít náročnými tréninky. Tak by mě zajímalo, jestli se dá takovíto trénink zkloubit s náročnou prácí jako je kuchařina. Dělám 12 až 14 hod. krátký a dlouhý týden. Je někdo mezi Vámi, kdo má fyzicky a časově náročné zaměstnání a zvládá ten triatlon? Nebo bych měl přemýšlet o jiném zaměstnání. Díky za odpovědi.

2

Re: Triatlon a náročné zaměstnání od Dave28

Dobrý den,pokud se učíte techniku už rok a půl a stále pochybujete zda zvládnete uplavat 750m? Zde myslím, že je někde chyba. Samozřejmě na technice pracují stále dokola i nejlepší plavci světa. Za rok a pul práce ale nemůže být problém. Doporučuji vyhledat někoho, kdo vám s tím pomůže, pokud i po tak neskutečně dlouhé době to stále nejde. To by znamenalo, že stále dokola opakujete zasadní zakladní chyby.

Nevím co přesně máte namysli pod termínem náročné tréninky. Pokud tím ale myslíme oba dva to samé, tak to rozhodně potřeba není. Doporučuji se jet na nějaký triatlon podívat a nejlépe ho hned na zkoušku absolvovat, uvidíte, že to zase taková věda není. Tipuji, že nejspíše nevyhrajete, ale pokud sportujete (vubec nemám namysli slovo trénink), sportujete na absolvování krátkého triatlonu (cca 700m plavani - 30 km kolo - 7km beh) to stačí.

V běhu se již v ČR podařila zažitá TABU odstranit. Triatlon je však stále mediálně zahalen, úplně zbytečně, do něčeho nezdolatelného. 1/2 maraton v ČR běželo v Praze 11 000 lidí. Svojí náročností je 1/2 maraton několikonásobně náročnější než triatlon o vzdálenostech 0,7 - 30 - 7km. Maraton je mnohem náročnější než triatlon o válenostech 1,9 km plavání 90km kolo a 21km běh. Za podmínky, že sportovec zvládně na dostatečné urovni plaveckou čast (dostatečně je na stupnici 1 - 5 za 4)

3

Re: Triatlon a náročné zaměstnání od Dave28

Ahoj mám také fyzicky i časově náročné zaměstnání.Jsem OSVČ málíř tak že 10hod deně rukama :-) ,ale čas na trenink jsi vždicky najdu :-) a to ráno před prací chodím plavat 3x tydně .Chodím na 07:00 do práce a večery cca 21:00 3x až 4x tydně běh o vikendu kolo a delší běh nad 20km .A to mam rodinu a dvě děti ,ale hold si človek musi urcit cile .Tak ze rano bych mohl o hodinu dyl spat ale jdu plavat a vecer bych mohl byt o hodinu driv v posteli ale jdu behat .A letos jsem poprve zavodil a to rovnou na 1/2 ironman na macháči z 185 jsem byl 80 z casem 5:20 .Tak ze da se to ale musis si ujasnit cile a tady mala motivace pomaha to :-)http://www.youtube.com/watch?v=87PoVMVdLwA