1 Naposledy upravil: Kos (2011-09-05 16:50:38)

Téma: Plavecký šnorchl

Mám dotaz jestli je pro mě dobré trénovat částečně i se šnorchlem, mám totiž pořád trochu trable s dýcháním takže občas zvedám moc hlavu když jdu pro vzduch. A je šnorchl opravdu výhoda když s ním člověk pak normálně neplave?

http://www.sport3.cz/zbozi/1367-swimmer … ky-snorchl

2

Re: Plavecký šnorchl

Jakékoliv tréninkové pomůcky jsou vyráběny, aby v nečem pomáhali. To co popisujete je jedna ze základních hrubých chyb v technice kraulu. Nedovedu posoudit zda pouze šnorchl tuto chybu odstraní. Chyby se většinou nabalují dohromady s tím co popisujete se vyskytuje ruku v ruce nedostatečný výdech a opožděný neuplný nádech. .....

V každém případě šnorch (doporučuji i količek na nos) zajistí to že nebudete muset dýchat v rotaci a správnou dobu ..... zda až ho sundáte bude po problému, spíše bych netypnul. ....

3

Zdravím,

zakoupil jsem před 1/2 rokem šnorch a konečně ho dneska vzal s sebou do bazénu.

Jeden doplňující dotaz k dýchání - po výdechu do vody se mi několikrát stalo, že při nádechu jsem začal panikařit a nebyl schopen se nadechnout úplně. Je to problém, který kolíček na nos odstraní?

Pořídil jsem šnorchl, abych si zlepšil kopání nohama. Je něco (kromě plavání na znak) na co se šnorchl vyloženě nehodí?
Nebo jinak - je vhodný spíš na zlepšení techniky nebo na naplavání objemů?

díky,
I.

4

...odpověď jsem našel zde http://www.eplavani.cz/30439_testovali_ … is_ii.html

diky,
I.

5

Kreativitě se meze nekladou, šnorchl patří k základím plaveckým pomuckám, i když to na našich bazenech tak nevypadá. češí jsou šetřiví. V plaveckých zemích má šnorchl téměř kazdý plavec a používá se k celému spektru plaveckých aktivit. Od techniky po kondici, po zpestření tréninku ... praci s dýchaním ....

6

Měli jste prosím vás někdo někdy problém s povolením použít šnorchl na bazéně? U nás mě s ním posledně plavčík vyhodil, že to je proti návštěvnímu řádu. Když jsem ho upozornil, že o zákazu použití šnorchlu tam nic neni, tak mi řekl, že "potápění" je zakázáno. Očividně nevidí rozdíl mezi plaváním se šnorchlem a freedivingem. V bazénu byl tou dobou 1 člověk a v plavčické buňce 3 plavčíci. Takže situace k neuhlídání. smile Má někdo podobnou zkušenost, nebo chodim prostě na divnej bazén?

7

Je to o lidech ne o desitky let starých, dnešní době nepříspusobených, návštevních řádech.