1

Téma: Voděodolný krém na opalování.

Ahoj

Nevíte někdo o kvalitním voděodolném opalovacím krému. Rád bych u moře plaval a minulý rok i když jsem se namazal(údajně voděodolný) vždy po vylezení z vody, tak jsem měl první den spálené záda a odřená křídla, tzn. další den se nedalo vůbec plavat. Děkuji za jakékoli tipy

2

Re: Voděodolný krém na opalování.

Na ty křídla, je BODYGLIDE http://www.bodyglide.com/ Dělají jak proti odření, tak i opálení.

3

Re: Voděodolný krém na opalování.

Záleží, kde u moře jste. Obecně platí, že po určité době se smyje každý i voděoodolný opalovací krém. Proto je potřeba se namazat cca 20-30 minut před tím, než jdete do vody a první 2-3 dny nebýt určitě na slunci dlouho. Kůže ještě nemá vytvořen dostatek melaninu a tak se jedině spálíte. Ideální je taky vynechat pobyt na slunci zhruba od 11 do 3, nebo být třeba pod stromem. Ale i tam je často potřeba se krémem namazat. Osobně používám krémy od Biodermy, jsou tedy dost drahé, ale nespálím se. Na Chorvatsko, Řecko a podobně mi stačí 30, do Thajska, Egyptu a podobných oblastí doporučuji 50.
Případně můžete v prvních dnech plavat v tričku a postupně kůži zvykat na sluníčko.