1

Téma: Jak dlouho vám vydrží plavky?

Diskuzní vlákno na kvalitu plavek. Uveďte typ a materiál plavek a jak dlouho vám vydrží při jaké frekvenci plavání.

2

Re: Jak dlouho vám vydrží plavky?

Přes zimu a mimo sezónu jsem chodil do bazénu tak 3x - 4x týdně po 1 hodině. Plavky jsem měl od podzimu od Litexu a teď už jsou nepoužitelné, protože mně prosvítá zadek - látka se vydrolila a zůstala jen síťka.
Skalp, ValMez

3

Ta samá zkušenost. Litex  vydržel necelý půl rok, během toho sprůhledněl a neskutečně vytahal. Frekvence nebyla nijak vysoká 2-3 týdně 2km prsa. To samé ještě nějaké další neznačkové plavky.

Aktuálně mám arena koupené v běžném obchoďáku a jsou úplně vpohodě. Občas je nějaký šev lehce porušený, vyloženě mikro vada. Doba asi odhadem 3/4 roku, odplaváno odhadem pres 150km kraulem. Celkově velká spokojenost. Nijak je neperu, jen po plavání vyždímám ve sprše. Neberu je ani do páry.

4

Doplním že to jsou tyhle plavky:
Arena, Sockey.
materiál: WATERNITY

obrázek odstranen jako nepovolená reklama, dekuji za pochopení.

5

Používám Speeda určená pro trénink se zvýšenou odolností proti chloru. http://www.sport3.cz/zbozi/1322-panske- … -endurance

6 Naposledy upravil: rmteam (2009-06-17 10:34:46)

Jindrich napsal:

Doplním že to jsou tyhle plavky:
Arena, Sockey.
materiál: WATERNITY

obrázek odstranen jako nepovolená reklama, dekuji za pochopení.

Valda napsal:

Používám Speeda určená pro trénink se zvýšenou odolností proti chloru. http://www.sport3.cz/zbozi/1322-panske- … -endurance

Cenzura a protezovani webu i tady, no teda :-/

Jinak taky plavu Arena, materiál: WATERNITY, Plavu cca 6h týdně a už skoro 3/4 roku drží :-D , nove jdu do orcy ( Orca Men's Square Leg - http://www.saucony.cz/orca/pics-2009/sw … 1BKMS.jpg)

7

Jojo ty orca máme skladem v praze na obchodě, přijd se kouknout smile

8

Tak zmíněné plavky Arena, Sockey (materiál: WATERNITY) dosloužívají. Materiál ok, ale začínají se párat stehy. Jeden na boku kde jsou sešité přes ty loga odešel a je tam díra, ale drží. Kolem další stehy odcházejí. Nicméně zase nebude problém prostě znovu zašít na stroji a bude to ok.

Celkově uplaváno něco přes 300km, tedy přes 150x použité, doba 3/4 roku. Nikdy sem je nepral, vždycky je jen několikrát vyždímám ve sprše.

9

To docela jde. Při takové frekvenci.

10

Tak jsem si koupil prozmenu Speedo Endurance+, tak sem zvedavej jak si povedou v proovnani s Arenama (ty poputuji na zasiti :-)

11

Tipuji, že vydrží o kousek dele.

12

Ahoj,
nejsem profi,ale plavu hodne moc a rada..prvni trosku lepsi plavky jsem si koupila v Dansku a byla to Arena naprosto luxusni sporotovni plavky suprovej design nadherne propracovani trosku s eparal sev na ramenech ale nic dramatickeho zasila jsem to silonovou niti a drzi skvele..neplavu tak casto asi jak vy a tudiz plavky mam letos 7rok!!!do lonska byly naprosto spickove..po obleceni jsem mela pocit,ze jsem o 5kg lehci a plavu rychleji pomerne stahovaly..ale loni jsme v nich blbec vlezla do termalua  totalne je znicila..prala jsem je pak v pracce a to se ais nemelo stat ted jsou v oblasti prsou vyridle  uz nestahuji tolik a mam strach,ze mi jdou videt prsa:)))coz proti svetlu kdyz je dam jsou proridle kola..a i po oprani se z nich droli vevnitr nejakej humus mam pocit,jestli to neni z tech termalu?nevim,ale rozhodne do Aren pujdu znova..akorat jsem kukala na jejich webovky a moc se mi libi novinka:Menefer,Manee a Munyka..cena srovnatelna jak v zahranici,ale vydrzi mi stejne?a je to ten samej material jak sem mela?myslim to suprove stazeni a ta rychlost ve vode?dik za radu chci si je koupit pristi rok ..letos to v tech starejch doplavu a jak schudnu tak jdu do nich:))))))

btw bryle mam speedo a maximalni spokojenost..modre zabarveni..

13

Plavky pred 7 lety se vyrabeli z jineho materiálu. Že se nesmi dat do pracky je pravda. Tipuju, že jim moc nesvedčí ani horká voda ve viřivce. Ve výřivkách kde je teplá voda je přechlorováno. Jinak dele vydrží materiál treninkový - od Areny se jmenuje Waternity od Speeda Endurance+. Speeda mám pocit vydrží déle. Dále u holcicich vydrží dele pokud mají spevněnou cast přes prsa dvojite. Tolik co vydržely pred 7 lety "" ale nevydrží s tím nepočítejte. Mám pocit, že je zacali šidit aby se to více točilo. Při častem používání cca rok je tak optimální doba.

14

Jindrich napsal:

Tak jsem si koupil prozmenu Speedo Endurance+, tak sem zvedavej jak si povedou v proovnani s Arenama (ty poputuji na zasiti :-)

Ty Speeda mam uz pul roku a plavu v nich 4-5x tydne a jsou porad jako nove, nejlepsi co jsem kdy mel.

Brejle mam Sydney Mirror Gold. Sedi mi dobre, ale za cas (par mesicu)  uz  pres ne neni videt a zadnej antifog nepomuze,  nastesti jsou relativne levny.
Za vetsi problem ale povazuju to, ze silene u nich praska gumicka (uz 5x za posledni pulrok), protoze
ty ramecky maji ostre hrany a gumicku preriznou. Docela se desim situace, ze bude stat na startu oblecenej v neoprenu a najednou rup a bude vymalovano. A budu to muset odplavat jako polisti ;-)

15

hm tak to mam asi smulu teda..jestli se nevyrabi jak driv..ja mela zato,ze ted jsou jeste lepsi kdyz postoupila technologie..asi se budu muset tedy vydat za hranice pro lepsi kvalitu?ja jsem asi staromodni,ale mam jistou predstavu,ze kdyz si koupim plavky za pr1500Kc tak mi musi sakra vydrzet dlouho ne?..jako chyba byla ta pracka voda 40C a ty termaly to uznavam to bych je teda mela jeste dneska v supr stavu..a ten material Waternity je vlastne co?na netu jsem nic nenasla..ja chci at se name smrsknou ne kvuli stohlosti ..to ej spis bonus,ale kvuli plavani pac jsem pozorovala rychlejsi plavani s nema nez s obyc..je to mozne nebo jen nejake placebo??:))

16

http://www.sport3.cz/zbozi/1430-damske- … ynew-green

omlouvam se jestli se nemuze,ale potrebuju znat vas nazor...na tyto plavky..

17

Jako na design? No..já myslim že supr.

18

Mě se také libí, hned se se na ně na ramínku dival.

19

Arena waterniti, 4krát týdně po roce a třech měsících trochu vytahané. Jdu někam shánět Speeda

20

Ja čekal, rozpadle na kusy po tolika plaváních, jesli vydrželi, tolik čekal jsem spíše opačný názor.

21

Chtěla bych si koupit opravdu kvalitní plavky a našla jsem tyto http://www.damske-panske-spodni-pradlo. … x?id=47543
Potřebovala bych znát názor na ně nebo nějak poradit?

22

Nepopisují z jakého materiálu jsou plavky vyrobeny, proto předpokládam, že to bude obyčejný (to by se asi chlubili, že je protichlorový) Pokud ale někdo plavky používá 2x na dovolenou a koupání přes léto protich proti chlorový material stejně nevyužije. Vzhledem k ceně 1500,- t.j. cena nejdražších značkových tréninkových plavek od Speedo bych asi do "NO NAME" (doufam že se nepletu jen tu značku neznám) nešel

23 Naposledy upravil: alzbeta1970 (2016-07-14 14:57:18)

Já používám s partnerem klasickou značku  plavek - Litex. Myslím si ,že je to cenově dostupné a není to úplně nejhorší kvalita. Já kupuju roky na netu http://www.moje-pradlo.cz/damske-plavky nekupuji v kamenném obchodě přijde mě ,že je to o dost dražší?