1

Téma: Jaké plavecké brýle pro rekreační plavání

Ahoj, mohl by mi někdo poradit, jaké plavecké brýle si vybrat pro rekreační plavání??? Chodím plavat 1-2 x týdně. Díky M.

2

Re: Jaké plavecké brýle pro rekreační plavání

...každa značka  má mnoho modelů plaveckých brýlí. Liší se nejenom cenou ale hlavně tvarem a velikostí. Každý člověk má jíný tvar a velikost obličeje (duležitý rozměr je i vzdálenost očí od sebe a velikost kořene nosu) - u nás v shopu, když si někdo kupuje plavecké brýle odhadneme velikost a vezmeme vsechny druhy co máme (treba 10-15 modelu) zákazník si zkouší tak dlouho dokud mu nesedí. Ne vždy platí ze cim drzaší tím budou lepe sedet, jde opravdu hlavne o tvat a velikost. Pokud nekomu bryle nesedi pozná se to uz v prodejne.

3

...chtěl bych začít rekreačně plavat a možná později se zase věnovat triatlonu . Mám oči poměrně hodně u sebe . Potřebuju k tomu odpovídající brýle . Popřípadě,kde najdu vaše prodejny s odpovídjícím poradenstvím . Můžete mě vyjmenovat i některé typy pro mě vhodné .Mohou být i hodně kvalitní . Děkuji .

4

Dobrý den, brýle je potřeba zkoušet. Samožřejmě jsou typy brýlí na užší oblíčej, na šírší, větší kořen nosu. Uměli bychom asi i risknout ze zkušenosti doporucit brýle poměrně univerzalní. Pokud jste z prahy je možno se u naš stavit a brýle zkoušet třeba hodinu s odborným dohledem a přednáškou. SPORT3 www.sport3.cz  Jsme na florenci přimo na metru.

5

Zajimalo by me, zda existuji bryle ktere se nezamlzuji. Poridila jsem si anti-fog sprej a neni to o moc lepsi.

6

Neexistuji. smile antifog spray to trosku zlepsi, nejlepsi jsou nové brýle cca 3 týdny. Plavci si nechávají při tréninku trošku vody v brýlých (nesmí ji být moc) ta voda potom omývá zamlžené očnice, když se začne plavat znak voda je potřeba vylít.

Nebo sem tam vypláchnout brýle pouhým odklopením očnic napuštením vody a opětovným vylitím (tento manevr trvá 3 sekundy) chviku to vydrží

7

Antifog spay vyzkoušejte tak, že aplikujete male množství na očnice, potom nechte chvilinku oschnout, potom se snažte aby se na brýle již nedostala voda zevnitř. Co to udelá napište na diskuzní forum. Zamlžují se ješte?

8

Hezký den, pořídila jsem si brýle Arena. Na radu prodavačky jsem vybrala takové, které vytvářejí trochu podtlak - perfektně přilnou a nedostane se do nich žádná voda. Po plavání jsem ale zjistila, že mi brýle udělaly velice výrazné kruhy pod očima, které mi pak mizely tak čtyři hodiny. U ostatních plavců jsem  nic takového nepozorovala, udělala jsem tedy chybu při výběru brýlí? A jak se tomuto vyhnout, pokud chci, aby do brýlí neteklo?

9

Každý máme plet citlivější, prodavačka chybu neudělala vy také ne. Správné plavecké brýle je potřeba hledat. Jednomu drží až moc druhému vůbec. Zkuste povolit pásek aby ješte podtlak nezvýraznoval.

Měla jste stejný problém již dríve s jiným modelem.

10

Děkuji za odpověď. Tento problém jsem ještě neřešila, protože plavecké brýle jsem si pořídila poprvé. Zkusím je tedy povolit, snad to pomůže.

11

Kvalitní plavecké brýle jsem levně pořídil tyto: http://www.sportexo.cz/plavecke-bryle/1 … -navy.html