1

Téma: Pravidelné plavání a trénink plavání v Praze

SPort Training Center pořádá v Praze 17 plaveckých tréninků týdně na 2 bazénech. Hodiny jsou vhodné jak pro naprosté začátečníky, tak pro výkonnostní plavce. Více na našich stránkách www.trenink.etriatlon.cz. Toto diskusní vlákno pouzijte k získání informací, které vas zajímají o plaveckých trénincích v Praze.

2

Re: Pravidelné plavání a trénink plavání v Praze

Ahoj.Prosím tě,jednorázová platba za hodinu plavání se platí na začátku hodiny nebo předem po domluvě.Chtěl bych využít pár těch zlevněných hodin,ale nemám žádnou pemanentku.Díky za odpověd.

3

www.rezervace.etriatlon.cz ale je to jen do konce týdne. Od příštího týdne pokracujeme do konce srpna s individuálními hodinami. http://trenink.etriatlon.cz/21439_letni … odiny.html

4

O.K.Tak to nechám na ten příští měsíc.Díky za info.

5

Na plaveckém bazenu na petynce opet probíhá individuálni výuka a trenink plavání, kazde rano od 7 - 8 a 8 - 9, přiležitostžne i soboty nedele. více na www.trenink.eplavani.cz

6

Tak se dívám, že už jsem prošvihl plavání od září do června. A bohužel na Petynku se v tak brzkých hodinách nedostanu. Přes léto na výstavišti neplavete? Tam chodím docela často a říkal jsem si, že jednou za čas by se mi hodily nějaké rady, abych věděl, na čem pracovat.

7

Přes prázdniny je bazén bohužel vypuštěný. Od žáří 2012 budeme opět pokračovat. Budeme však omezovat odpolední tréninky. CHceme se více zaměřovat pouze na rána. Od října budou pouze 2 tréninky odpoledne za týden. Mužu doporučit i víkendové kempy, termíny na podzim jsou již vypsané.
http://trenink.etriatlon.cz/terminy_vsech_akci_2.html

8

Ok, tak do září budu makat na fyzičce a od září se přidám a zlepším i techniku smile

9

Je to sice postup přesně opačný, ale budiž. Principiálně trénink plavání funguje.

Určitá úroveň techniky ---------- dovolí zvládnout určitou urovni kondice
Zlepšená uroveň techniky ------dovolí opět zlepšit kondici odpovídající urovni techniky
Opět zlepšení techniky ----------dovolí opět posunout kondici jen tak jak odpovidá urovni techniky

Kde technika není --------------- nejde zlepšovat kondice
---------------------------------------------------------------------------------

tabulkově vyjádřeno

technika 1 - 5
kondice  1 - 5

pokud mám techniku 1 ------------ není možné mít kondici 2 - 5 (není to možné)

doporučuji nepracovat na kondici, pokud ve vaší technice jsou hrubé chyby, tím uděláte více škody než užitku. Hrubé chyby si  tím mužete tzv upevňovat. Jejích následné odtraňování je mnohem náročnéjší než pokud plavat vubec neumíte.

10

Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Tak já jsem to spíš myslel tak, že chci dosáhnout na maximální kondici v rámci mé současné techniky. Myslím, že v kraulu vyloženě hrubé chyby nemám. Ale hlavně mi jde o to, že dřív jsem plaval i 4-5x týdně a zvládl jsem i 2-3km za jeden trenink... teď jsem měl delší dobu trenovani nepravidelne a s velkyma přestavkama... a uplavu tak 1,5-2km takže se spíš chci jen vrátit tam kde jsem byl... než že bych chtěl udělat nějaký velký pokrok... to je mi jasné, že bez techniky nebude...

11

Natočte se na mobilní telefon, dejte na youtube a publikujte zde link

12

Ok, snad někoho přemluvím, aby šel se mnou a natáčel mě smile hned pak tady dám odkaz.

13

Tak jsem natočen na sportovní kameru, která ale nemá display, takže jsem z části mimo záběr smile Ale tak když už to je, tak to sem hodím...
http://www.youtube.com/watch?v=fa-qmZbr … ature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=pQE0IlpC … ature=plcp

14

Technika bez hrubých chyb, klidně pracujte i na kondici. Samozřejmě, že kazdý máme chyby na kterých se dá pracovat, ale tak to bude vždy.

Mějte na paměti že z pomalého plavání ještě nikdo nikdy nezrychlil. Střídejte rychlosti, i v technioce i v kondičních motivech.

15

Díky za hodnocení a doporučení i když na základě pochybných videí smile A s tou rychlostí už jsem to slyšel vícekrát. Já teď jedu vše ve stejném tempu, spíše na vytrvalost, což asi není optimální. Zkusím namíchat různé úseky různou intenzitou.
Je vhodné rozdělit to nějak rovnoměrně? Třeba při 1,5km tréninku 0,5km sprinty 0,5km běžná rychlost a 0,5km pomalu na techniku? Nebo je osvědčené jiné dělení?

16

Pokud nepíšete že to není optimální plavat jednou rychlostí tak jste k sobě hodně hodný. Lepší je napsat, že je to k ničemu. Z pomaleho plavání nejde plavat rychle. Tak rychle jak chcete plavat musíte plavat i v treninku, resp rychleji na kratší vzdálenost. Rozebírat od A do Z jak trénovat není cílem tohoto diskusního fora. Pokud do toho a do souvislostí chcete proniknout doporucuji magisterské studium na FTVS UK (např.)

17

http://www.korutmark.site