1

Téma: Trénuje jěšte někdo bez spottesteru?

najde se ještě někdo, kdo trénuje bez sportesteru a má k tomu jiné důvody než finanční?

2

Re: Trénuje jěšte někdo bez spottesteru?

Já sporttester mám, ale na kole vůbec nepoužívám, při běhu zřídka na tempové běhy. Důvod je, že jsem starší chlap a nechce se mi se honit smile

3

Tak o prachach to podle me neni, protoze nejlevnejsi test stoji pod 1000Kc, coz si podle me muze dovolit kazdej.

bych ty peníze zas tak nepodceňoval. Pokud si na začátku řeknu, že chci měřič rychlosti a přenos dat do PC, jsem na 6-ti minimálně, což už může trápit.
Na plavání sporttester neberu, jednak bych si v bazénu připadal jako pitomec a druhak není vodotěsný:-)

5

Ty funkce o kterych pises  nejsou nutne, do zacatku staci stopky, aktualni, prumerny a max. tep. A to je testr do litru.

6

Jecminek.Maselnik napsal:

bych ty peníze zas tak nepodceňoval. Pokud si na začátku řeknu, že chci měřič rychlosti a přenos dat do PC, jsem na 6-ti minimálně, což už může trápit.
Na plavání sporttester neberu, jednak bych si v bazénu připadal jako pitomec a druhak není vodotěsný:-)

No já nevím, pokud koukám na tyto přístroje tak http://ehodinky.cz/hodinky-polar/runnin … black.html je hluboko pod 6000 a má i spojení s PC a znal jsem kluka (Jan Strangmüller), který s tím tepovým pásem trénoval plavání...

hm, zkoušel jsi někdy přenášet data tím jejich pípačem? Pominu-li tedy fakt, že to je možno pouze do jejich inetové aplikace, která mne příliš nenadchla. S měřičem rychlosti jsi s tímto modelem na 6k.

8

Který konkrétní typ sportesteru používáte pro plavecký trénink? On je to asi trošku oříšek, že?

9

My žádný, trénujeme podle časů, ne podle TF. Plavání není nejhodnější disciplína, kde se využívá sporttester

10

To je mi bohužel jasné. Ale když je to potřeba? Který sporttester byste vybrali? Polar RS400? Problémů technických je několik: 1. nesmí padat hrudní pás, což asi eliminují celotělové plavky nebo neoprén 2. vodotěsnost 3. intervalový trénink Problémů fyziologických je ještě více: 1. jiné tepovky než na souši (jiný efekt gravitace ve vodě, relativně studené prostředí) 2. problém dodržení plavecké techniky při vysokém výkonu 3. relativní nedostatek kyslíku

11

Teoreticky vsechny krom rady RS. Je delana na beh RS (runnisng sport) szstem prenosu meyi vysilacem a prijimacem (hodinkami) má problém s vodou - i když ze zkusenosti to i funguje, vyrobce trvdi že prenos sygnalu bude mit problem ve vode u rady RS. Takze rada S. V plavani se i vyuyivalo mereni po doplavani useku, takovy spesl dracek na snimac a hodinky pripnute paskem za blok.

12

Po doplavání úseku to nemá valnou cenu, protože Ti plavci už jsou natolik trénovaní, že v prvních 10 vteřinách odpočinku jim tepovka spadne o 15-30 za minutu. Když má anaerobní prách řekněme na 185, ve vodě tedy asi o 10 míň a naměřím mu po doplavání v sérii 400vek 165, tak vím prd. Byl při plavání nad 175 nebo ne? Tak říkáš Sko. Ale raději bych slyšel něco vyzkoušeného.

13

to je pravda, tepovka hned padá u trénovaných hodně rychle smile, ale aby mohli plavat podle SF je to použitelné jen na další useky (200 je málo) tak 400 a vice, navíc to je složitější v tom, že během toho plavání se na ty hodinky nemůžeš koukat a upravit rychlost, tzn. použití je ve zpětném vyhodnocování, ... kdo ve skupinovém tréninku zpětně vyhodnocuje POLAR. smile moc lidí ani trenerů ne. Na plavání je použití sporttesterů hodně omezeno, temeř se to nepoužívá. Trénink podle SF je dobrý na vytrvalostní motivy, vytvrvalostní beh (zadné krátké useky, cyklo, bežky ...

14

Ale já podle toho nechci plavat, jen potřebuju ověřit čas od času ty tepovky řekněme u 10ti plavců. Takže nejdřív jim dám řekněme 3000K a ověřím anaerobní práh, resp. zjistím o kolik je níž než na souši. A pak jen v těch 200m úsecích s 30s intervalem ověřím jak se chová tep v tom odpočinku. Pak už můžeme jet podle nich nějaký čas. Když budu mít 2 sportestery, tak je to práce s 10ti lidma na půl roku. Teď který koupit?

Mimochodem neznám moc pravidla triatlonu, ale zajímalo by mně, jesti se sportester může používat při závodech? Proč se ptám, zdá se mi, že na letošním Slovakmanovi zbytečně moc lidí utavilo.

15

Muže se používat pri triatlonu. Pokud vím letos so zahrálo počasí trošku. Mě se nezdá, že by na Slovakmanovi zabalilo nějak, v poměru více lidí, než na jiných závodech. To by mě zajímalo jak ověříš ANP z 3000K. A i kdyby to šlo? Domluv se radši na FTVS udělají ti u 10 lidi plavecká ANP z Laktátu standadizovaným testem (ve vode) za pul roku mužete přijet na přeměření. Ty Polary mužeš mít také smile takže jakýkoliv model, který má nějakou paměť a funguje ve vodě. Když koukneš na Polar nabídku i když vypadá že je molelů mraky v okamziku kdy potrebuješ nejakou pamět na vyhodnocování výber se dost zuží

16

Vlastním Polar 510. Na kole jsem ho ani jednou nepoužil, při plavání taky ne a při běhu mi padá-sjíždí ze správné pozice. Takže TF údaje žádné, rovná se na prd. Mé využití funkcí Polaru je-hodiny, budík, stopky, mezičasy. Ale nijak mne to netrápí. Petr

17

A ve vodě je padání ještě horší. Má někdo ve vodě vyzkoušeného něco, co bezpečně funguje?

18

Polar pás dávám i při IM rovnou pod trisuit a nepadá. Čím jsem vyžranější, tím to na mně drží líp :-) Teď používám pás od Garmina FR305 a ten taky nepadá. Nenosim to proto, abych si měřil tepy ve vodě, ale proto abych to nemusel v depu oblíkat. Při závodě na to už taky teď nekoukám, ale mám dobrej pocit , že si můžu do PC nahrát nějaký data :-) Při tréninku to ale používám často.

Born to Ironman, forced to work...