Téma: hrazda na berany

Mam na svem kole berany, ktere maji v ruznych mistech ruzny prumer, smerem k predstavci se rozsiruji, coz je prave misto, kde potrebuju mit primontovanou hrazdu.
Hrazda mi na tom rozsirujicim se prumeru nedrzi a porad se uvolnuje, tim ze se posune do mista z uzsim prumerem.
Existuje nejake fungujici reseni, jine nez je koupe novych riditek s konstatnim prumerem?

Diky.

2

Re: hrazda na berany

To je nejaké divné. 90% nových kormanov je oversize, tak ako píšeš. Ja mám také dvoje a na oboch mám hrazdu a bez jediného problému. Normálne to zatiahnem, pomerne blízko pri predstavci a ani sa to nepohne. Jedine, že by si mal karbónové riaditká aj hrazdu, tam by to mohlo trošku šmýkať, potom na miesto pripojenia daj trošku hliny, najlepšie jemnéhom ílu rozrobeného vo vode, trenie sa zvýši a malo by to držať.

3

No mas Pepo pravdu ze spousta riditek se dela oversize, ale prave ze kazda firma to dela trochu jinak a ta rozsirena cast je jinak dlouha..
Pokud tu hrazdu fakt nejde poradne nasadit a stahnout, tak budes muset koupit novy rodla a poohlidnout se po nejakych kde ta oversize cast je delsi. Jinak bys pak musel menit i predstavec a hrazdu pokud bys nechtel OS, ale to mi prijde zbytecne drahy reseni..

4 Naposledy upravil: michailo (2009-05-22 14:00:52)

Rodla nový kupovat nemusí. Buď tam zkusí namotat nějakou pásku, já tam mám třeba papírovou TESSA, ta co se lepí na zeď když maluješ, může tam dát i kousek omotávky, nebo si umotat pásek z plechovky od piva, nebo se prodává redukce. Nebo si najdi v okolí někoho, kdo má hrazdu T2+ a zbyly mu od ní ty distanční vložky.

možná by nebylo od věci napsat model hrazdy, řídítek a když tak přihodit fotečku

6

Hrazdu mam tuto http://www.profile-design.com/products/ … on-stryke/
Ona sama o sobe je delana na hodne velikej prumer. Dostal jsem k ni takovy plastovy pul krouzky jako redukce, ktere na sva riditka musim pouzit  a prave ten plast desne klouze po tech riditkach.

Ty riditka jsou   Scott Road Drop OS Anatomic 31.8 mm
a ta rozsirena cast ma tvar kuzelu a velmi rychle se zuzuje, takze tam neni ani kousek rovnej.

7

Tuto hrazdu měl Tomáš Pfeifer než narazil smile a zlamal ji, tak se ho optej jak ji mel pridelanou. Ne tento model ale PD T2 + pridelavame až na omotavku, širší uchop.